Müşteri Hizmetleri : +90 286 213 20 06 Whatsapp Hattı : 0541 213 20 16

CUMALIKIZIK-BURSA-ULUDAĞ TURU

26 - 27 OCAK 2019 | 1 Gece Konaklamalı

İş stresini, yoğun yaşam temposunu ve şehrin bunaltıcı kalabalığını geride bırakıyor, farklı bir gün geçiriyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

 Lüks Araçlarla Ulaşım  Profesyonel Rehberlik Hizmeti  Araç içi İkram  Seyahat Sağlık Sigortası  1 Gece 5* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama(Sabah kahvaltısı-Akşam Yemeği )

Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

 Tüm Kişisel Harcamalar  Müze ve Ören Yeri Girişleri( Müze kart alınması önerilir)  Öğle Yemekleri  1. Gün Sabah Kahvaltısı


Program (2 gün)

  • 1

    1.GÜN :Çanakkale-Cumalıkızık Köyü –Uludağ-Bursa Gezimize 04:00 Cumhuriyet Meydanı Tarihi Topun Önünden Hareket İle Yolculuğumuz Başlıyor. Gezimizin ilk durağı rengarenk evleri ,Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüz yıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık ,günümüzde de tarihsel filmlere mekan olmaktadır. Buram buram Osmanlı izi taşıyan köyü dolaşmaya başlıyoruz. Daha sonra köy kadınları tarafından işletilen köy evinde muhteşem köy kahvaltımızı alıyoruz.(ekstra) Menümüzde : Serpme kahvaltı , Yaprak Sarması , Haşlanmış Yumurta ,Tereyağlı Yumurta ,3 Çeşit Peynir ,Tereyağ ,Bal ve Kaymak ,Salça ,Zeytin ,Gözleme ,Kızarmış Köy Ekmeği ,Sınırsız Çay ,Domates ve Salatalık ,3 Çeşit Reçel Mis gibi köy kahvaltımızı aldıktan sonra Uludağ’a hareket ediyoruz.Varışımız ardından Uludağ’da serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirleirmiz kayak yapabilir dileyen misafirlerimiz de teleseyij,teleferik ile doğanın tadını çıkartabilirler. Serbest zamannın ardından otelimize hareket ediyoruz. Gecelememiz ve akşam yemeğimiz Bursa merkez otelimizde. Kahvaltı: Cumalıkızık Köyü Öğle Yemeği: Tur Esnasında Rehber Tarafından Yönlendirilme Yapılıyor. Konaklama: 5* Almira Otel vb. Akşam Yemeği:Tur ücretine dahil ve otel açık büfe ya da set menü olarak sunuluyor. Mola Tesisleri: Biga Baştur Dinlenme Tesisleri Rota: Çanakkale – Bursa (276 km)

  • 2

    2.GÜN : Bursa-Ulu Camii –Kozahan-Yeşil Türbe-Yeşil Camii –Tophane –Uludağ-Çanakkale Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından Bursa merkez gezimize başlıyoruz. Bursa'da ilk durağımız Sultan Yıldırım Bayezıd Niğbolu savaşını kazandıktan sonra 1398-1400 yıllarında inşa ettirdiği, Bursa'nın en heybetli ve en çok cemaat alan heybetli görünümü ve mimari özellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen 20 kubbeli Bursa Ulu Cami, Ulucamiyi görerek Kozahana geçiyoruz. Burada vereceğimiz kısa alışveriş molası sonrasında yeşile bakan İznik çinileriyle kaplı Yıldırım Bayezıd'ın oğlu Çelebi Sultan Mehmed tarafından 1421 yılında Mimar Hacı İvaz Paşa yaptırılan Yeşil Türbe ve Yeşil Camiyi geziyoruz.Tophane ve Kapalı çarşıda vereceğimiz serbest zamandan sonra Uludağ’a hareket ediyoruz. Varışımız ardından vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirleirmiz kayak yapabilir,dileyen misafirlerimiz de teleseyij ve teleferik ile doğanın tadını çıkartabilirler. Serbest zamanın ardından Anatolia avm de vereceğmiz serbest zaman ardından Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Gece saatlerinde Çanakkale’de varıyoruz. Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunuluyor. Öğle Yemeği: Tur Esnasında Rehber Tarafından Yönlendirilme Yapılıyor. Akşam Yemeği:Serbest Mola Tesisleri: Biga Baştur Dinlenme Tesisleri Rota: Çanakkale – Bursa (276 km)

Bunlar da İlginizi Çekebilir