Müşteri Hizmetleri : +90 286 213 20 06 Whatsapp Hattı : 0541 213 20 16

ROMANYA - TRANSİLVANYA TURU

22 - 25 OCAK 2024, | 2 Gece Konaklamalı

BÜKREŞ- SINAIA-BRAN-BRASOV-RUSCUK

Fiyata Dahil Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler - B2 Belgeli Lüks Turizm Araçları ile Ulaşım - Profesyonel Rehberlik Hizmeti - 2 Gece 4* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama - Araç içi İkramlar

Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler : Tüm Kişisel Harcamalar Vize Ücretleri Yurt Dışı Çıkış Harcı - Seyahat Sağlık Sigortası - Öğle ve Akşam Yemekleri


Program (4 gün)

 • 1

  1 GÜN Çanakkale-Keşan-Edirne-Hamzabeyli Sınır Kapısı Akşam saat 18:00'da Cumhuriyet Meydanı Tarihi Topun Önü, saat 19:00'da Gelibolu Gelibolu Migros önünden hareket ile Keşan üzerinden Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Bulgaristan sınırından geçerek, Bükreş’e doğru yolculuğumuz devam ediyor. Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ve Hellespont Turizm ikramları eşliğinde devam ediyoruz.

 • 2

  2 GÜN Bükreş Sabah erken saatlerde Bükreş’e varıyoruz. Kahvaltı için vereceğimiz serbest zamanın ardından Bükreş turumuza başlıyoruz. BÜKREŞ, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Doğu’nun Paris’i(Küçük Paris) Bükreş’i yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu turumuzda; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi, Milli Tiyatro ve Çavuşesku tarafından yaptırılan Halk Evi; (dünyadaki 2. büyük binadır ve bittiğinde 10 milyar dolara mal olmuştur), sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Gecelememiz Bükreş’teki otelimizde. ***Dileyen misafirlerimiz akşam, yemekli, müzikli Otantik Romen Gecesine Katılabilirler. Sabah Kahvaltısı: Rehber Yönlendirme Yapıyor Serbest Olarak Alınıyor. Öğle Yemeği: Bükreş ‘ de ekstra olarak alınıyor. Rehber Tavsiyesi: Horoz Çorbası , Makara Tatlısı Akşam Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Romen Gecesi. Rehber Tavsiyesi: Tokitura(Et yemeği) , Mititei(Sulu Köfte) , Krep Suzet Tatlısı. Konaklama: Crown plaza– Bükreş ,4* Para Birimleri : Romanya – Lei ( Ortalama kur 1 Eur – 4,3 lei ) Rota: Eceabaat-Edirne-Bükreş(626km)

 • 3

  3 GÜN : Bükreş – Sinaia- Peleş Sarayı - Bran –Kont Drakula Şatosu- Braşov – Bükreş Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Transilvanya şatolar turumuza başlıyoruz. Muthiş doğal ve tarihi güzellikleri için de barındıran turumuza ilk olarak Sinaia'da Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Kalesi ve Şatosu ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III. Vlad’ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Sarayını ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelikçilerde alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Bükreş’e hareket ediyoruz. Gecelememiz Bükreş’teki otelimizde. Sabah Kahvaltısı: Otelde Tur Ücretine Dahil Olarak Alınıyor. Öğle Yemeği: Bran’da kasaba merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz Akşam Yemeği: Bükreş şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Konaklama: Crown Plaza– Bükreş ,4* Para Birimleri : Romanya – Lei ( Ortalama kur 1 Eur – 4,3 lei ) Rota: Bükreş – Sinaia (127 km ) , Sinaia – Bran (50 km) , Bran – Braşov (27 km ) , Braşov – Bükreş (171 km)

 • 4

  4. GÜN : Bükreş –Rusçuk -Çanakkale Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası , Rusçuk’a hareket ediyoruz. 2 saatlik yolculuk sonrası Tuna Nehri kenarında bulunan Rusçuk şehrine varıyoruz. Yapacağımız şehir turu sonrası alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz ve gece saatlerinde Çanakkale’ye varıyoruz. Sabah Kahvaltısı: Otelde Tur Ücretine Dahil Olarak Alınıyor. Öğle Yemeği: Rusçuk serbest olarak alınıyor. Akşam Yemeği: Rehber yönlendirme yapıyor,ekstra olarak alınıyor. Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir