Müşteri Hizmetleri : +90 286 213 20 06 Whatsapp Hattı : 0541 213 20 16

YANYA-PARGA-PREVEZE-METEORA TURU

17 HAZİRAN 2024 | 2 GECE KONAKLAMALI

Roma İmparatorluğu ve Helen Uygarlığı’nın kültürüyle harmanlanmış bu ülke dinlendirir, yatıştırır, lezzetli yemekleriyle damağınızda iz bırakır. Mutfağın kralı hiç şüphesiz mezelerdir. Meze sunumları ve tadına doyum olmaz sohbetler de Yunanistan dendiğinde ilk aklımıza gelendir. Sirtakisiyle, sahiliyle, Yunan müzikleriyle, tarihi dokusuyla ve mimarisiyle cazibe merkezi olan Yunanistan tavernalarıyla da adından söz ettirir. Ayrıca deniz mahsullerinden yapılmış enfes yemeklerin tadına doyamayacaksınız. Eğlencenin dozunu hiç düşürmeden yemeğin hemen ardından sirtaki şovu yapabilirsiniz.

Fiyata Dahil Hizmetler

Otobüsler İle Ulaşım Program Dahilinde Panoramik Şehir Turları Türkçe Rehberlik Hizmeti 2 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama Hotel Ve Şehir Vergileri Sınır Geçişleri Ve Ayakbastı Ücretleri Zorunlu Pakettur Sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli ( 160 EURO ) Seyahat Koruma Paketi (20 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 40 Eur`dur.) Yurtdışı çıkış vergisi, 150 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.) Öğle ve akşam yemekleri Ekstra turlar Kişisel harcamalar Müze Ören Yeri Ve Giriş Ücretleri


Program (4 gün)

 • 1

  1 GÜN :Çanakkale-Keşan-İpsala Akşam saat 20.00'da Cumhuriyet Meydanı Tarihi Topun Önü, saat 20.30'da Gelibolu Migros önünden hareket ile Keşan üzerinden İpsala’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç (Alexandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) ,Kavala ve Selanik güzergahı üzerinden Yanya’ya dogru devam ediyoruz.

 • 2

  2 GÜN : Yanya Sabah erken saatlerde dinlenme tesisinde mola. Burada Yunan böreklerinin tadına bakabilirsiniz. Yanya Ulaşmamızın Ardından Şehir Turumuza Başlıyoruz . Şu an Sadece Epirus bölgesinin en büyük şehri ünvanına sahip Olması Yanısıra Bir Dönem Yunanistan’ın En Büyük Şehri Olan Yanya , 500. Yıl Osmanlı Egemenliği Altında Kalmasından Kaynaklı Osmanlı Dönemi Eserleri Ön Plana Çıkmaktadır. Aynı Zamanda Tepedelenli Ali Paşa’nın şehri olarak da Bilinmektedir. Tarih Kitaplarında Yanya Valisi (Yanya Aslanı) Olarakta Bilinen Ali Paşa’nın Adına Yaptırılan Aslanpaşa Camii , Fethiye Camii , Ali Paşa’nın Türbesi , Bizans Müzesi , Osmanlı Kale İçi Başlıca Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Şehir Turumuz Sonrası Öğlen Yemeği İçin Serbest Zaman Veriyoruz. Serbest Zamanın Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Yanya Adası Turnuna Katılabilirler. (Ekstra) Yanya Adası Turumuz Sonrası Konaklama Yapacağımız Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. ***Dileyen Misafirlerimiz İle Birlikte Akşam Düzenlenecek Olan Ekstra Taverna Gecesine Katılabilirler. Konaklama Yanya’da Bulunan Hotelimizde.

 • 3

  3 GÜN : Parga - Preveze Sabah Hotelde Alacağımız Kahvaltının Ardından ,Rehberimizin Belirtiği Saatte Hotel Lobisinde Buluşarak Yanya’dan Çıkış Yapıyoruz. İlk Durağımız Kanuni Sultan Süleyman’ın Baş Veziri Pargalı İbrahim Paşanın da Doğduğu Kasaba Parga’ya Geçiş Yapıyoruz. Dar Sokakları Ve Osmanlı Mimarisi Bozulmadan Günümüze Gelen Parga Panaromik Turumuzu Gerçekleştiriyoruz. Parga Turumuz Sonrası Öglen Yemeği İçin Serbest Zaman Veriyoruz. Serbest Zamanın Ardından Preveze’ye Hareket Ediyoruz. Osmanlı Tarihinde Adını Sıkça Duyuduğumuz Preveze , 1538 Yılında Kaptan-Derya Barboros Hayreddin Paşa Komutasındaki Osmanlı Deniz Birlikleri İle Andrea Doria Komutasındaki Haçlı Ordusu İle Savaştığı Ve Osmanlı İmparatorluğunun Kesin Zaferi İle Sonuçlanan En Büyük Deniz Savaşı Olarak Hafızalara Kazınmıştır. Küçük Dar Sokakları Ve Ünlü Tavernaları , Yat Limanı İle Öne Çıkan Preveze Şehir Turumuzu Gerçekleştiriyoruz. Şehir Turumuz Sonrası Misafirlerimizin Turistik Bir Kasaba Görünümünde Ve Tipik Yunan Mimarisi İle Donatılmış Preveze’de Rıhtımdaki Balıkçı Tekneleri Ve Deniz Manzarası Ve Uzo Eşliğinde Taze Balık Sunan Tavernalarda Günün Ve Akşamın Keyfini Çıkartabilirler. Parga Ve Preveze Turlarımızdan Sonra Yanya’da Bulunan Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Konaklama Yanya’da Bulunan Hotelimizde.

 • 4

  4. GÜN : Yanya – Kavala – İstanbul Sabah Hotelde Alacağımız Kahvaltının Ardından Yanya’dan Çıkış Yapıyoruz Ve Güzel Manzara Eşliğinde Kavala’ya Doğru Hareket Ediyoruz. Kavala’ya Ulaşmamızın Ardından Şehir Turumuza Başlıyoruz. Şehir Turumuz Kapsamında Liman, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın yaptırttığı İmaret, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılan Su Kemerleri, ve Pargalı İbrahim Paşa zamanında yapılan dört köşe cami (günümüzde kilise olarak kullanılmakta) görülecek yerler arasındadır. Kavala Şehir Turumuzun Ardından Misafirlerimizin Alışveriş Ve Öğle Yemeği İçin Serbest Zaman Veriyoruz . Serbest Zamanın Ardından Belirli Buluşma Noktamızda Buluşarak Çanakkale Yolculuğumuza Başlıyoruz. Kipi Sınır Kapısına Ulaşmamızın Ardından pasaport gümrük ve freeshop alış verişlerinden sonra Meriç Nehri üzerinden geçerek aynı gümrük ve pasaport işlemlerini İpsala Türk Sınır Kapısında da yaparak Türkiye ye giriş yapıyoruz. İpsala, Keşan, yolunu takip ederek gece geç saatlereÇanakkale’ye ulaşıp, sizleri tur başlangıcında almış olduğumuz noktalara bırakarak turumuzu bitiriyoruz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir